Koronavirüs (COVID-19) Süreci

Özel Gülbahçe Anaokulu olarak dünya çapında hızla yayılan Yeni Koronavirüs (COVID-19) hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bilgilendirme ve uyarıları yakından takip etmekteyiz.

Küresel risk ortamından kaynaklanan belirsizliğin öğrencilerimizin yaşamında neden olduğu zorunlu kısıtlamalar nedeniyle bizlerde çok üzgünüz. İnsanlık olarak zorlu bir dönemden geçmekteyiz. Özü hep birlikte tedbir olan “Kontrollü Sosyal Hayat Kuralları”na uyarak, içinde bulunduğumuzu süreci yenmeye çalışacağız. Hem kurum hem de kişisel olarak alacağımız sıkı önlemler bunu kolaylaştıracaktır. Serinkanlılığımızı koruyarak, birbirimize ve çevremize vereceğimiz destek ile en az sorunla bu durumu atlatabileceğimize inanıyoruz.
Okulumuzun 2020-2021 eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceğini, kıymetli öğrencilerimizle buluşmak için büyük bir heyecan duyduğumuzu, Pandemi Döneminde Eğitimle ilgili ciddi önlemler alarak hazırlandığımızı ayrıca belirtmek isteriz. COVID-19 pandemi sürecindeki hijyen ve sağlık güvenliği çalışmalarımız kapsamında sadece salgın/küresel salgın süreçlerinde değil, okul yaşamının bütününde de, okulumuz öğrenci ve çalışanlarına yönelik koruyucu sağlık politikalarının belirlenmesi ve denetlenmesi hususunda okulumuza öneriler geliştirmek üzere bir ekip kurulmuş ve okulumuz adına Covid-19 Hastalığı ile mücadele için bir Acil Eylem Planı hazırlanmıştır. Tüm personelimiz “Pandemi Döneminde Eğitim ve Sağlık” konulu özel bir eğitimden geçtikten sonra faaileyete başlayacaktır. Covid-19 Korunma Tedbirleri ve diğer güncel bilgileri sizlerle düzenli olarak paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilgi için: www.hsgm.saglik.gov.tr
https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasici-hastaliklar/2019-n-cov.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here